Kids On The Move

Ulusal veUluslararası eğitmenlerden Hip Hop, Modern Dans ve Salsa workshoplar´ı, ödüllüyarışmalar, gösteriler, ailelere yönelik seminerler, etkinlikler, ebeveynworkshoplar´ı ile dolu dolu geçecek 3 günün her akşamında ise ailelerinçocukları ile birlikte eğlenebileceği tematik dans partileri yapılacak. Birçok ülkedendansçıların katılacağı festivalde, Türkiye´de bir ilk olarak workshoplar´akatılan sporculara E-devlet üzerinden görüntülenebilir, Üniversite onaylıkatılım belgesi verilecek.

Uluslararası Çocuk Dans Festivali Genel Koordinatörü GizemÇebi festivalle ilgili şunları söyledi: “Türkiye´nin ilk Uluslararası ÇocukDans Festivali´ni gerçekleştireceğimiz için çok heyecanlıyız. Festivalimizdeçocuk ve genç sporcularımızla dansın geleceği için harekete geçiyoruz. Danssporuna milli dansçılar yetiştirme hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızdafestivali bir dönüm noktası olarak görüyoruz.Festival programını yaparken hem öğretici hem de eğlenceli pek çok etkinliğin olmasına dikkatettik. Birçok ülkeden seçkin dans okullarının katılacağı festivalde ebeveynlereözel etkinlikleri de hayata geçireceğiz. Çocuklar uluslararası bir dans festivalitecrübesi edinirken, aileler çocuklarının heyecanına ortak olabilecek ve aynızamanda tatilin keyfini çıkarabilecekler. Kids on the Move, Türkiye´de çocuklara yönelik ilk uluslararasıdans festivali olmanın ötesinde, ‘Çocuk´ ve ‘Dans´ın buluştuğu her etkinliğeyön veren bir platform olacak”.

Antalya Kemer´deki Daima Hotels & Sport Complex´degerçekleştirilecek olan festivalin ürün sponsoru Pınar Kido, medya sponsoru iseNumber One Media Group oldu. Festivalde yarışmacıların bireysel olarak performanssergileyeceği Hip Hop, Modern Dans ve Salsa battle´larının yanında, 1-24kişilik kalabalık gruplar halinde de grup performansı sergileyebileceği OpenStyle Performing Arts Dans yarışması da olacak.

Leave a comment